Neler Yapıyoruz?

“Kişiyi olmak istediği yere taşıyan” anlamında kullanılan “Coaching” kelimesinden ortaya çıkmıştır. Kendi başımıza çözemediğimiz konularda veya olmak istediğimiz yerden farklı bir yerde olduğumuzu hissettiğimizde etrafımızdan bir destek, bir yardım ararız değil mi?

Daha iyi hissedip daha iyi ve huzurlu bir yaşam sürmeyi kim istemez ki? Peki, bunu sadece doğru nefes alarak başarabileceğinizi biliyor musunuz? Kontrolsüz ve bilinçsizce alınıp verilen nefesle içinize stres, kaygı, depresyon, sinir ve gerginliği çekerken, kontrollü nefes ile sağlık ve neşeyi içinize çekip  arınmış olacaksınız.

Neden bir girdabın içindeymiş gibi hissediyorsunuz? Çünkü muhtemelen iletişiminizde bir takım sorunlar veya tıkanıklıklar var. İşte ilişki koçunun desteği ile artık bu sorunların veya tıkanıklıkların üstesinden gelebiliyor olacaksınız dolayısıyla da “kaderim” dediğiniz şey tamamen değişecek.

NLP

NLP, duygu, düşünce ve davranış kalıplarını bilinçli hale  getirip hedef odaklı ve yapıcı bir şekilde geliştirmede kullanılan yöntemleri ve bunların nasıl kullanıldıklarını açıklayan bir uygulama felsefesidir.

Meditasyon zihni dinlendirme tekniğidir. İçsel dinginlik ve derin bir rahatlık sağlayan bir şifa tekniğidir. Derin bir huzur ve yüksek şuur halidir meditasyon, duygusal boşlukların ötesine geçmektir, zihni arındırmak yatıştırmak ve dolayısıyla iç huzuru sağlamak için en büyük araçtır.