Nefes Eğitimi

DERİN YAŞAM ATÖLYESİ İLE UYGULAMALI NEFES TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

BİR NEFES İLE HAYATINIZDA NELERİ DEĞİŞTİREBİLECEĞİNİZİ TAHMİN BİLE EDEMEZSİNİZ!

Kısaca özetlemek gerekirse nefes almadan yaşam başlamaz ve nefes almadan yaşam devam edemez. Bu kadar basit aslında, nefes almak otomatik olarak yaptığımız özel bir çaba gerektirmeyen bir durum ve yaşam için en temel, en ilkel ihtiyacımızdır. Bizi yaşama bağlayan, zaman ve mekânın ötesine taşıyan, tüm güzellikleri idrak etmemizi sağlayan bir mucizedir nefes.

NEFESİN FAYDALARI

Maalesef içinde bulunduğumuz, her şeyin çok hızlı geliştiği ve değiştiği bu çağda stresi yönetebildiğimiz kadar sağlıklı ve mutlu olabiliriz. Doğru nefes almayı öğrendiğimizde en etkili stres yönetimi ile de tanışmış olacağız aslında. Stresli ve bulanık bir zihinle bilinçli ve düzgün kararlar almak çok zordur. Bazen farkında olmadığımız çok büyük fırsatları sırf zihnimiz bulanık olduğu için fark edemeyebiliriz bazen de gereksiz endişeye kapılır, kapana kısılmış gibi hisseder başarısız hissederiz kendimizi.

Stres yönetimi tam olarak burada devreye girer ve çok önemlidir. Ama bunun yanı sıra nefes teknikleri ile hayatımızda yolunda gitmeyen birçok şeyi de değiştirebiliriz. Örneğin depresyon, uykusuzluk, fiziksel ve zihinsel arınma, metabolizmayı hızlandırmak ve buna bağlı olarak zayıflama, kronik yorgunluk, sindirim sisteminin düzenlenmesi, yaşam enerjimizi ve kalitesini yükseltme, odaklanma yeteneğini güçlendirme, konsantrasyon artırma, sıcak basmalarına karşı vücudu serinletme vb.

EĞİTİMİN AMACI

Nefes teknikleri ile gerçek potansiyelinizi keşfetmeye başlayacaksınız, öyle ki içinizde saklı olan cevheri ortaya çıkararak belki kendinizin bile farkında olmadığınız hayat amacınızı bulmanızda bile size destek olacaktır.

Nefes mucizesini fark etmek ve kullanabilmek için hazırlanan bu eğitimde;
 
  • Nefes sisteminin fiziki etkilerinden bahsedeceğiz,
  • Doğal nefes sürecini tanıyacağız,
  • Vücudumuzda biriken toksinleri nefesle nasıl atabileceğimizi öğreneceğiz,
  • Stres yönetimi ve hayatımızda var olan diğer olumsuz duygularla başa çıkmayı kolaylaştıracak teknikleri uygulayacağız.
 
Kontrolsüz ve bilinçsizce alınıp verilen nefesle içinize stres, kaygı, depresyon, sinir ve gerginliği çekmek yerine kontrollü nefes ile sağlık ve neşeyi içinize çekeceksiniz.