Lügen Hakkında

Sıcak bir yaz gecesi dünyaya gelmiş olmama rağmen sıcakla ve güneşle arası hiç iyi olmayan tam bir kış kadınıyım. Çocukluğumdan beri yabancı diller, sanat tarihi ve davranış bilimleri gibi konulara meraklıyımdır ve alaylı ve alaysız eğitimlerimin büyük bir kısmı bu konularda uzmanlaşmaya çalışarak geçmiştir. Özellikle son 10 yıldır aldığım sosyal bilimler dalındaki eğitimlere ek olarak iki yıldan uzunca bir zamandır da insan psikolojisi üzerinde çalışmaktayım. ICF Uzman koçluk, İlişki, Nefes, NLP gibi almış olduğum tüm akredite eğitimler, uzun çalışma saatleri, uygulamalar sonunda kendi potansiyelimi keşfedip bunu insanların yararına nasıl kullanabilirim noktasına geldim. İşte bu noktada bir yandan kendi yolculuğuma devam edip diğer yandan başka başka hayatlara yol arkadaşlığı yapacak olmanın heyecanıyla masa başı beyaz yakalı rolümü terk edip maddi manevi tüm birikimlerimi kullanarak yaşam koçluğu ile kendime yeni bir çağın kapılarını açtım ve şimdi o yeni yoldan siz danışanlarımla el ele yürümekten büyük keyif alıyorum.

Yüksel Hakkında

Klasik bir hikayem var aslında, özgür bir ruha sahip olmama rağmen sevmediğim ruhumu içten içe öldüren bir mesleğin içinde sıkışıp kaldım yıllarca. Hedeflediğim her şirkette ve hedeflediğim tüm pozisyonlarda çalışıp üstelik yüksek rakamlar kazanıyor olmama rağmen içten içe hep mutsuzluk ve tatminsizlik duygusu yaşıyordum. Bir eksik vardı ve o eksiklik duygusu günden güne içinde bulunduğum çalışma koşullarına yabancılaşmama sebep oluyordu, bunca sıkıntının getirisi olarak nihayet sağlığım da bozulmuştu ve iyileşemiyordum, işte o dönemde kişisel gelişim girdi hayatıma okumaya, araştırmaya ve incelemeye başladım. Aslında farkındalığım hep vardı içsel olarak hep kendimi bu tarz konulara yakın hissediyordum. Hatta uzun yıllar reiki ile uğraştım.

Sonuç olarak artık bulunduğum ortamda çalışmak istemediğimi fark ettim ve işimden ayrıldım. Biraz dinlenip tekrar işe girerim diye düşündüğüm sırada nefes eğitimi girdi hayatıma ve iyi ki girdi, işte bundan sonrası tamamen akışın kontrolüne geçti, Meditasyon eğitimi aldım beraberinde ve her iki konunun da birbirine ne kadar bağlı olduğunu keşfettim. Kendi sürecimi atlattım, kendimi nefes koçu ve meditasyon eğitmeni olarak buldum bu sürecin sonucunda. Şu an bir yandan eğitimlerime devam ediyor bir yandan da Nefes koçu ve Meditasyon eğitmeni olarak çalışıyorum. Önümde değişim ve gelişim adına birçok serüven var biliyorum, hem sizlere hem de kendime iyiliği dokunacak bu serüvenleri büyük bir heyecanla hayatıma katmaya devam ediyorum.

Benim hikâyem tamamen bir farkındalık hikâyesi, umarım benim farkındalığım sizlere de dokunur.

Yazımı Gandhi’nin sözü olan ve benim hayat mottom olan “kendini değiştirirsen dünyayı değiştirirsin” (when you change yourself you change the world) sözü ile tamamlamak istiyorum.

Değişime açık ve tamamen hazır olmanız dileği ile!

Sevgiyle kalın!