İlişki Koçluğu

İlişki Koçluğu Nedir?

İnsanlar sosyal varlıklar olarak sürekli iletişim ve dolayısıyla da ilişki
halindedirler; Ailemiz, iş arkadaşlarımız, arkadaşlarımız, eşimiz ve hatta
bakkalımız, manavımız vb. her gün iletişim halinde olduğumuz, kendi
dinamiklerinde kavrulan ilişkilerimizdir. Bu ilişkiler bizi hayata bağlayan temel unsurlardandır. Hayattan zevk almak için konuşuruz, paylaşırız, güleriz, eğleniriz. İlişkinin olmazsa olmazıdır iletişim bu sebeple ilişkilerimizde nasıl iletişim kurduğumuz çok önemlidir. İletişimi, ilişkinin yapı taşı olarak görmek bu noktada bana çok da yanlış gelmiyor çünkü iletişimde bir sorun varsa o zaman ilişkide de bir sorun var veya oluşuyor demektir. İlişki koçu, iletişimindeki tıkanıklıklar yüzünden mutsuz olan veya çıkmazda olduğunu hisseden kişilere, sorunlarını çözerken, ilişkisini yeniden yapılandırırken ve ilişkisinin kalitesini arttırırken, yol arkadaşlığı yapan kişidir.

Kimler İlişki Koçundan Yararlanabilir?

Sorunlarını etkin yöntemlerle çözmek isteyen, ilişkilerinin kalitesini yükseltmek isteyen, daha sakin ve mutlu yaşamayı tercih eden herkese kapımız açık. Bu illa bir sorun olduğunda da olmamalı aslında, insan bunu
öncelikle kendi ruhunu beslemek dolayısıyla da daha keyifli ilişkiler
kurabilmek adına da yapmalı. Kendini iyi tanıyan, farkındalığı yüksek olan bir kişinin iletişimi de, ilişkileri de daha tatmin edici olur. İlişki koçundan destek almak demek bir nev’i kaderimizin kontrolünü de ele almak demektir aslında. Düşünün; Neden hep aynı sorunlar karşınıza çıkıyor?
Neden bir girdabın içindeymiş gibi hissediyorsunuz? Çünkü muhtemelen
iletişiminizde bir takım sorunlar veya tıkanıklıklar var. İşte ilişki koçunun
desteği ile artık bu sorunların veya tıkanıklıkların üstesinden gelebiliyor
olacaksınız dolayısıyla da “kaderim” dediğiniz şey tamamen değişecek.
Kısacası ilişkilerini pozitif, rahat ve keyifli bir hale getirmek istiyorsan sen de bugün kaderinin kontrolünü eline alabilirsin.

Haydi Başla!