Meditasyon

Değişen toplum düzeni ve içinde bulunduğumuz koşullar sebebi ile gün içinde zihnimizi bulandıracak türlü türlü şeylere maruz kalıyoruz.

Stres en başta olmak üzere, endişe, gelecek kaygısı, her alanda oluşan rekabet, kişisel hedeflerimize ulaşmak için hırs ve tatminsizlik duygusu, zamansızlık, uykusuzluk vb. duygular ile bir de bakmışız ki alt zihnimiz bizi bir kaosun içine sürüklemiş… Zaman içinde bu kaos kronik sağlık sorunlarına dönüşebilir, hatta belki de dönüşmüştür bile.

İşte tam olarak bu durumda meditasyon sizin en büyük yardımcınızdır çünkü meditasyon zihni dinlendirme tekniğidir. İçsel dinginlik ve derin bir rahatlık sağlayan bir şifa tekniğidir. Derin bir huzur ve yüksek şuur halidir meditasyon, duygusal boşlukların ötesine geçmektir, zihni arındırmak yatıştırmak ve dolayısıyla iç huzuru sağlamak için en büyük araçtır.

Meditasyon yüksek tansiyonu indirir, kan basıncını azaltır, çarpıntıyı hafifletir. Kardiyovasküler sisteme en büyük faydaları bunlardır. Ayrıca santral sinir sistemimiz üzerine de çok büyük faydaları vardır stresi ve kaygıyı giderir, korkuları azaltır, konsantrasyon ve odaklanma yeteneğini artırır. Meditasyon ayrıca kişiye zihinsel ve fiziksel detoks sağlar, erken yaşlanmaları engeller.

Meditasyon esnasında alt zihinde biriken düşünceler ve duygular ve bu duyguların yarattığı hisler tamamen kaybolur.

Kişinin kompleksler ve ego ile doldurduğu alt zihni sebebi ile üst zihinde oluşan yüksek titreşimli bilgilerin farkına varması maalesef olası değildir. Orta zihin ile üst zihin arasında bağ kurma işlemini meditasyon esnasında yapabilir ve bu sayede üst zihinden gelen titreşimleri algılayabilirsiniz. Yaşamın daha derin yönlerini keşfedebilir ve dış etkenlere karşı zihninizi güçlendirebilirsiniz.

Meditasyon düşünce sürecinin ötesine geçme ve zihni aşma arasındadır

Yaşamınıza meditasyonu dahil edip yukarıda saymış olduğum tüm bu faydalardan yararlanmaya başlamak için bize ulaşabilirsiniz.

Unutmayın herkes ama herkes meditasyon yapabilir… Evet, siz de yapabilirsiniz:)